Шовкографія – елітний друк на нетрадиційних матеріалах

Шовкографія – де та для чого її використовують.

Що таке шовкографія, де та для чого її використовують. Види фарб для трафаретного друку. Переваги та недоліки шовкодруку як одного з видів поліграфії.

Завдяки достатку й соковитості фарб шовкографія стає все більш затребуваною у рекламній поліграфії. Практично на будь-який матеріал можна нанести зображення цим методом. За рахунок цього нанесене зображення набагато довше зберігає яскравість та стійке до стирання.

Трафаретний друк, як ще називають шовкографію, – це друкарський метод, під час якого на матеріал через дрібну сітку продавлюється фарба. Для цього використовується спеціальний тупий ніж – ракель.

Основним елементом шовкографії є ​​трафарет – форма, на яку натягують спеціальну сітку. В її якості використовується нейлоновий або біметалічний матеріал. Якщо картинка складається з декількох кольорів, для кожного з них виготовляється окремий трафарет.

Застосування трафаретного друку

Шовкотрафаретний друк здебільшого застосовується у рекламі. Такий спосіб добре підійде для виготовлення зображень великого формату, нанесення написів на вітринах магазину, транспорті. Особливо затребуваним способом шовкографії є вибіркове та суцільне УФ-лакування. Однак не всі друкарні готові надати послуги у цьому напрямку за рахунок відсутності необхідного якісного обладнання.

Метод трафаретного друку добре підійде для:

  • візиток;
  • фірмових бланків;
  • запрошень;
  • пакетів з логотипами.
Трафаретний друк

Крім того, нерідко шовкографію застосовують й для друку зображень на футболках, кепках, сумок тощо Особливість технології – можливість використовувати будь-які плоскі поверхні: скло, папір, метал, пластик тощо. Трафаретний друк зручний й для нанесення клейових шарів при виготовленні самоклейкого паперу, плівки, а також лакових покриттів.

Також часто можна побачити використання шовкографії й в електронній, електротехнічній, автомобільній промисловості. Застосовується для нанесення зображень на панелях приладів, шильдах, бирках, мембранних клавіатурах тощо.

Види фарб для трафаретного друку

Шовкографія – практично єдиний спосіб у поліграфії, при якому фарба може бути нанесена на будь-яку поверхню. Це і кераміка, шкіра, антени, скло опалення, автоскло, ампули та багато іншого. За рахунок такого величезного застосування шовкодрук – найбільш затребуваний формат рекламної поліграфії.

Для такого широкого діапазону шовкографії використовується не один вид покриття для трафаретного друку:

  1. Покриваючі білила. Використовуючи цей вид покриття, можна отримати цікаві та незвичайні ефекти. Білою фарбою можна покрити темну сторону картону, тонованого паперу, а після висихання роздрукувати зображення за допомогою обладнання для офсетного друку.
  2. Кольорові фарби. Шовкотрафаретний друк дає можливість наносити на матеріал яскраві шари фарби різної товщини. За рахунок цього інтенсивність фарб на зображенні буде в кілька разів вище, ніж в офсеті.
  3. Металізовані, золотисті, сріблясті фарби. Так само, як і звичайні кольорові, наносяться товстим шаром на матеріал. Можуть використовуватися й на офсет, але висихати будуть довше.
  4. Флуоресцентні фарби. Використовуючи їх у шовкографії, можна отримати дуже соковиті, яскраві та насичені кольори у зображенні.

Кожен вид покриття застосовується на будь-якій поверхні, яка підходе для шовкодруку.

Переваги та недоліки шовкотрафаретного друку

Серед безлічі плюсів цього виду друку фахівці виділяють головний – великі можливості цього методу. Багата палітра кольорів, різноманітні матеріали та папір з різною текстурою роблять шовкографію однією з затребуваних у поліграфії. Товщина шару фарби в шовкодруку – 10-12 мікрон, але іноді відмітка досягає й 500 мікрон. Відсутні обмеження при виборі паперу для друку.

Досить часто разом із трафаретним друком поєднують такі види поліграфії, як тиснення й конгрев, а також постдрукована обробка. Але варто також відзначити й деякі нюанси цього виду поліграфії:

шовкотрафаретний друк
  • тривалий процес підготовки до друку;
  • відсутність відображення переходу кольорового градієнта;
  • можливість застосування тільки векторних зображень.

Незважаючи на це, шовкографія знаходиться у пріоритеті як у замовників, так і поліграфічних компаній. У «Студії Друку» є необхідне обладнання для трафаретного друку. До кожного замовлення фахівці підходять ґрунтовно, уважно та відповідально. Якщо необхідно оперативно виготовити продукцію, то шовкографія – відмінний варіант для цього.

Дизайнери компанії готові втілити будь-які сміливі задуми, запропонують цікаві, оригінальні варіанти для реклами. Напишіть або зателефонуйте нам, і ми з задоволенням виконаємо ваше замовлення.

Перейти до сторінки контактів